środa, 1 października 2014

Krok po kroku: Jak przerobić makijaż dzienny na wieczorowyKażda z Nas miała kiedyś taki dzień, że po pracy/szkole miała niewiele czasu, aby się zebrać do wyjścia na spotkanie z przyjaciółmi, imprezę itd. Robić makijaż od nowa? - zbyt mało czasu, oto moja propozycja na drastyczną sytuację, zapraszam ! :)


W moim przypadku makijaż dzienny, jaki od dłuższego czasu wykonuję, to jedynie kreska eyelinerem. Jest to bardzo wygodna opcja w przypadku, gdy nie mam czasu na robienie makijażu od nowa, a chcę aby to oko było jednak mocniej podkreślone na wieczór.  

Zazwyczaj mój codzienny makijaż wygląda w ten sposób. Po całym dniu pracy, wiadomo, że gdzieś coś się rozmyje, powieka się natłuści, dlatego pierwsze co robię to przypudrowuję powiekę pudrem transparentnym.


Następnie w wewnętrznym kąciku oka, na środku powieki i pod łukiem brwiowym nakładam biały cień (1.Nougat z paletki Sleek Au Naturel;na końcu postu zdjęcie). 

W dalszej kolejności  cieniem (2.Regal z paletki Sleek Au Naturel) maluję w zagięciu oka i rozcieram.


Na środkową część powieki nakładam (3.Apple Sour z paletki Sleek i-Candy).W zewnetrznym kąciku oka na górnej powiece rozcieram czarny cień, (4. Noir, Sleek Au Naturel), tym samym cieniem, przy pomocy cieńszego pędzelka, rysuję do połowy oka, na dolnej powiece kreskę i ją rozmazuję.


 Cienkim pędzelkiem maluję całą dolną powiekę cieniem (1.Regal, Sleek Au Naturel) i go rozcieram.

Na górnej powiece poprawiam kreskę eyelinerem ( Eveline Celebrities), na lini wodnej rysuję kreskę czarną kredką (GOSH, Velvet Touch Eye Liner Waterproof), tuszuję rzęsy (Eveline Cosmetics Volume Celebrity).Na koniec doklejam sztuczne rzęsy. Osobiście bardziej wolę kępki, dlatego najczęściej takie stosuję. ( Donegal )


GOTOWE ! :)Użyte kosmetyki:

- eyeliner; Eveline Celebrities,
- czarna kredka; GOSH, Velvet Touch Eye Liner Waterproof,
- tusz do rzęs; Eveline Cosmetics Volume Celebrity,
- cienie do powiek


 Sleek Makeup I-Divine, Au Naturel
  Sleek Makeup I-Divina limited edition Candy Collection i-Candy.Wam też się zdarzają sytuację wymagające takiego rozwiązania? Pozdrawiam ! :)


4 komentarze:

 1. Przepiękny makijaż, perfekcyjna kreska!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się podoba! Kreska wyszła perfekcyjna i nadaje głębi oczu :)
  Dziękuję za odwiedziny u mnie oraz pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny makijaż:-) idealnie robisz kreski:-) obserwuję:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetny pomysł na post i piękny makijaż :-) zgadzam się koniecznie trzeba powiekę przypudrować, bo inaczej nici z makijażu ;-)

  OdpowiedzUsuń